E Enjte, 26 Nëntor 2015

liri-berisha-1Është vlerësuar nga një organizatë homologe në Nju Jork fondacioni shqiptar për fëmijët autik ‘Fëmijët Shqiptarë’. Sipas homologëve të huaj znj. Liri Berisha

 

ka investuar në këto 4 vitet e fundit në drejtim të Autizmit, duke ngritur kapacitetet për diagnostikim, trajtim dhe trajnime në fushën e Autizmit.
Modeli i Shqipërisë, me hapjen e Qëndrës Rajonale për Autizmin në Farkë dhe ngritjen e konsolidimin e modelit të punës për trajtimin e Autizmit, u komentua si shembulli më i mirë për të inkurajuar bashkëpunimin mes kombeve dhe për të përmirësuar ofrimin e shërbimeve ndaj familjeve të prekura nga Autizmi.

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në:


Moti

Kryesisht me re

10°C

Tirana

Kryesisht me re
Lageshtira: 87%
E Shtune 7°C / 13°C Showers
E Djele 2°C / 13°C AM shi
E Hene 2°C / 14°C Me diell
E Marte 3°C / 15°C Kryesisht me diell