E Shtunë, 06 Shkurt 2016

ministria-e-arsimit-tiraneMinistria e Arsimit ka publikuar këtë të dielë listën e pikëve të marra në lëndën e Letërsisë për të gjithë maturantët e Shqipërisë.

Ministria njofton se këto lista do të afishohën të hënën në të gjitha gjimnazet përkatëse të maturantënve. Provimi i letërsisë për maturanët ishte provimi i parë për ta, i zhvilluar në datën 1 qershor. Provimi përmbante 25 pyetje dhe 1 ese, 13 nga 25 pyetje ishin me alternative dhe 12 të tjerat me zhvillim.

Ndërkohë të shtunën maturantët ju drejtuan shkollave për të dhënë provimin e dytë të detyrueshëm atë të matematikës. Ndërkohë më 30 qershor për maturantët do të zhvillohen provimet me zgjedhje.

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në:


Moti

Mot i mire

11°C

Tirana

Mot i mire
Lageshtira: 28%
E Djele 3°C / 15°C Kryesisht me diell
E Hene 7°C / 16°C AM Re/PM Diell
E Marte 11°C / 17°C Pjeserisht me re
E Merkure 6°C / 13°C Shi