E Hënë, 19 Shkurt 2018

veli-radaShuhet në moshën 72-vjeçare aktori i mirënjohur Veli Rada, i cili vuante nga një sëmundje e rëndë dhe për më shumë se një muaj ndodhej në gjendje të rënduar. Familjare, dashamires dhe kolege por edhe figura te politikes i kane dhene lamtumiren gjate homazheve te zhvilluara pak pas mesdites se kesaj te shtune ne mjediset e Teatrit te Metropolit. Per ta, aktori do te mbese gjithnje ne kujtese per humorin e tij te holle permes te cilit u be kaq i dashur me publikun fale nje seri rolesh te spikatura qe ai sendertoi me pasion nder vite .Edhe Kryebashkiaku njeheresh kryetar i PD-se Lulzim Basha ka shprehur ngushellimet e tij familjareve per ndarjen nga jeta te aktorit Veli Rada:

Më shumë...

meshari

Eshte gjurme e rendesishme ne historine e kultures dhe gjuhes shqipe, nje gur kilometrik per liturgjine dhe letersine e kombit tone ndaj dhe per te paren here shqiptaret do te kene mundesi te kundrojne ate nga afer.Meshari i Gjon Buzukut i shkruar ne vitin 1555 eshte dhurata simbolike qe Papa Francesku i beri presidentit te republikes Bujar Nishani gjate vizites se tij ne 21 shtator te ketij viti. Kopja ketij libri e dale nga fondi i arkivit te Bibliotekes se Vatikanit dhe tashme eshte e ekspozuar ne mjediset e hollit “Nene Tereza” ne Presidence duke marre nje vlere te vecante shpirterore ne vigjilje te Krishtlindjeve.

Më shumë...

sofiLibri mbetet nje alternative e vyer jo vetem per lexuesit besnike por edhe per ata qe kerkojne te mbyllin dhuratat e fundit ne vigjilje te Krishtlindjeve dhe Vitit te Ri.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 8 nga 97

8

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: