E Hënë, 19 Shkurt 2018

muzeu“Qendresa Historike per liri” me kete teme ne mjediset e Muzeut Historik Kombetar eshte celur ekspozita per nder te figures historike te Adem Jasharit. Ekspozita eshte e pasuruar me foto qe deshmojne per Luften Clirimtare te Kosoves si dhe per qendresen legjendare te familjes Jashari kundrejt shovinisteve serb. Ne muze ekspozohen per te paren here dhe armet e Luftes se Kosoves.

Më shumë...

elhaida-dani

Nje dite pas zyrtarizimit te ndryshimit te kenges me te cilen Shqiperia do te perfaqsohet ne Festivalin e Eurovizionit qe kete vit do te mbahet ne Viene, ne websitin zyrtar te Eurosongut eshte publikuar lajmi se tashme kengetarja Elhaida Dani do te kendoje kengen “I’m Alive” shkruar nga kompozitore shqiptae te Kosoves te njohur ne boten e artit si Zzap & Chris.

Më shumë...

enaidaElhaida Dani me këngën “Diell” eshte shpallur fituesja e Festivalit te 53-të të Këngës në Radio Televizion dhe e zgjedhura e jurise per te perfaqesuar Shqiperine ne Eurovizion.Ne vendin e dyte u rendit Bojken Lako me kengen “Te ndiej”, ndersa Linda Halimi me kengen “te fal; ka fituar vendin e trete.. Ne gare ne naten finale ishin 18 kenge.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 7 nga 97

7

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: