E Enjte, 18 Janar 2018

FAKTNë hapësirat televizive te “UTV NEWS”, veç larmishmërisë së programacionit, në fokus janë ngjarjet kryesore, që trajtohen jo vetëm nga redaksia profesionale e lajmeve, por janë gjithashtu objektiv i gazetarit të njohur Çlirim Peka. Te hene dhe te merkure, Live, në oren 21.00 emisionin “Fakt”, trajton me të ftuar specialë, çështjet më me peshë në Shqipëri. Nevoja per perjetimin e ngjarjeve kryesore me interes te gjere publik, dhe informimin e sakte te pasqyruar nepermjet ballafaqimit te fakteve ne studio permes komentit te analisteve me ne ze misherohen ne studion e “FAKT”.

edicioni-i-pare“Te zgjohemi ne zemren e lajmit” eshte kjo motoja e emisionit te mengjesit qe nis transmetimin e tij qe ne ora 7 00 deri ne 10 00. Aktualiteti eshte ai qe udheheq edhe bisedat ne studio ku te ftuarit, personazhe te jetes publike, vendimmarrjes dhe botes se kultures jane gjithnje pjese e mengjeseve tona. Nen drejtimin e nje stafi te kualifikuar gazetaresh qe me pune te palodhur dhe pasion pergatisin informacionin me te fundit qe ne oret e para te mengjesit. Cdo mengjes ne studio me Isida Mucon, Alban Musen dhe Eriselda Dokon.

ATA PO THONE 14 NENTOR.1Politikë, Ekonomi, Sociale, Ndërkombëtare dhe Histori janë subjektet e emisionit më të ri “Ata po thonë” në UTV News me gazetaren Evis Nasto.
Të hënën, të mërkurën, dhe të premten në ora 16:00, përgjate 1 ore politikanë, ekspertë, përfaqësues të shoqerisë civile do të jenë pjesë e emisionit për të përcjellë opinionin e analizën e tyre mbi problematikat e përditshmërisë.

ORA-00Pak pas mesnate, atehere kur gazetat publikojne edhe titujt e tyre te pare, ne ekranin e UTV nis transmetimin nje tjeter emision. “Ora 0” percjell aktualitetin nga e hena ne te shtune, permes faqeve te shtypit te shkruar teksa komenton ngjarjen e dites ne studio me gazetarin Alen Xhelili me emra te gazetarise shqiptare qe analizojne me profesionalizem zhvillimet e bujshme qe perfshijne faqet e shtypit duke terhequr vemendjen e opinionit publik.

CRIME-ZONEEmisioni Crime Zone, trajton tema të ndryshme të aktualitetit shqiptar, por dhe të shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit. Veç tema me objekt krimet e ndyshme, në këtë emision trajtohen dhe ngjarja të tjera sociale që shqetësojnë qytetarët.
Crime Zone nga Artan Cena, çdo të Enjte në orën 20:30 në UTV News.

FUNDJAVA-KULTPor UTV eshte edhe streha e kultures. Cdo fundjave artdashesit, te apasionuarit pas piktures, muzikes, teatrit apo filmit do te kene ne ekranin e ketij televizioni nje interviste me personazhe te afirmuar si emra te medhenj te kultures shqiptare. Intervista e gazetares Alda Dalushi  nuk eshte vetem nje udhetim ne te momentet e para te ndertimit te karrieres se tyre te gjate por edhe ne jeten dhe aspektet intime qe personazhet i ndajne per mikrofonin e UTV, duke dhuruar emocione dhe ngjallur interes.

 

fun-pageFunPage eshte emision i perditshem (nga e hena ne te premte) me karakter argetues dhe informues. Cdo dite ne oren 18:00 transmetohet muzike shume e mire dhe e larmishme, jepen kuriozitete rreth botes se Showbizzit dhe jo vetem, dhe shume e shume surpriza te tjera te cilat e bejne FunPage destinacionin tuaj te preferuar çdo dite!
We have fun on FunPage!

EX-LIBRIS-Emision i kushtuar  posacerisht librit permes bisedave ne studio me Shkrimtare, poete, gazetare, politikane, kritike, pedagoge, kane marre pjese ne kete emision duke promovuar edhe nje veper te tyren dhe duke diskutuar per problemet e letersise. Cdo te shtune ne ora 21 00 ne UTV News.

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: